TR | EN
Ümit Özkan Ümit Özkan

Orta öğrenimini Bursa Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F İsletme ve Polonya Krakow Ekonomi Üniversitesi Uluslar Arası İsletme bölümünde tamamladı. 2008 yılı itibari ile Yüksek Lisansını Bahçeşehir Üniversitesinde ‘Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi ‘ dalında tamamladıktan sonra sporun özellikle de futbolun yönetilmesi ve pazarlanması hakkında eğitim almak için endüstriyel futbolun beşiği İngiltere’ye giderek European School of Economics Londra kampüsünde Sports Management eğitimi aldı. Aynı dönem içerisinde SEG Londra ofisinde çalıştı. 2009 yılından bu yana Pazarlama ve Spor Pazarlama birikimlerini hayata geçirmek için Zoom In Sport’a yönetici olarak katıldı.

Profesyonel hayatına 2006 yılında marka yönetimi konusunda Türkiye’nin ilk marka danışmanlık şirketi olan Markam A.Ş.’de ‘’Marka Stratejisti ve Danışmanı’’ olarak çalışmalarına başlayıp Telekom, Hızlı Tüketim, Otomotiv ve Spor sektörlerinde birçok markaya hizmet verdi. Markam A.Ş.’den sonra profesyonel kariyerine Mindshare Türkiye Ofisinde Unilever – Algida markalarının medyasından sorumlu Kıdemli Yönetici olarak devam etti.

Dijital pazarlama dünyasının gelişmesi ile birlikte yerli ve yabancı müşterilerine hizmet veren çeşitli ajanslarda pazarlama iletişimi ve iletişim stratejileri konusunda danışmanlık verdi. Entegre pazarlama deneyimi ile Turkcell Global Bilgi’de 2012 -2014 yılları arasında ‘Dijital İletişim Strateji Yöneticisi’ olarak çalıştı.

 

2014 yılından itibaren  proje bazlı ‘Marka Danışmanı’ olarak Markam ailesine tekrar katılmıştır.