TR | EN
İNCİ AKÜ

İNCİ AKÜ VE MARKALARI GLOBAL MARKALAŞMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

İnci Akü, global rekabette daha da güçlenmek için lider marka danışmanlık firması Markam Danışmanlık ile birlikte Global Markalaşma Projesini hayata geçirdi. Nisan 2011'de çalışmalara başlayan İnci Akü, kısa sürede projenin sonuçlarını almaya başladı. 

Starter akü pazarında İnci Akü ile birlikte Eas, Hugel ve Blizzaro markalarını, endüstriyel akü pazarında ise İnci Battery markası ile stratejilerini oluşturdu, yol haritalarını çıkardı, işortakları ile görüşmeler yaparak, sektörel kongre, konferans ve fuarlara katılım gerçekleştirdi. Yapılan tüm çalışmalar sonrasında her bir marka için marka vizyonu, misyonu, marka hikayeleri, kişilikleri, değerleri ve yasakları belirlenerek "Marka Kılavuz"ları oluşturuldu.   

Marka kılavuzlarındaki ortak 5 temel ilke; 
• Evrensel ihtiyaçlar temelinde konumlandırma, 
• Yerele uyarlanabilen küresel strateji, 
• Kanala göre marka değil, markaya göre kanal yönetimi, 
• Uzun soluklu dönüşüm planı, 
• Stratejiye sadakat ve içselleştirme. 

Özverili bir çalışma ve ortak fikirler doğrultusunda oluşturulan Marka Kılavuzları, global rekabette daha da güçlenmemiz ve etkinliğimizi arttırmamız için atılacak her adımda yol gösterici belgeler olarak kullanılacaktır. 

Kurum içi yapılan marka eğitimleri ile de bu bilincin oluşturulması yolunda ilk adımlar atılmıştır. 

İnci Akü CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Göksel Paker, "Markam ile yaptığımız proje ile global anlamda markalarımızın pozisyonlarını, stratejilerini ve yol haritalarını belirledik. Bu çalışmayı marka eğitimleri ile tüm çalışanlarımızla paylaştık. Tüm bu çalışmaların şirketimizin her bir çalışanı tarafından benimsenmesi çok önemli. Bundan sonra, bu strateji ve yol haritalarını firma içerisinde daha da sindirerek, uzun soluklu olarak uygulamaya başlayacağız. Bu projenin etkin olarak hayata geçmesi ile İnci Akü ve diğer markalarımızın Türkiye ile birlikte dünya pazarında yerini sağlamlaştırmayı, öncü marka algısını pekiştirmeyi hedefliyoruz" dedi.